O značce Union Glashütte

Historie

V roce 1893 byly položeny základy společnosti Union Glashütte a saská Glashütte se v hodinářském průmyslu proslavila daleko za hranicemi města. Podnikatel a hodinář Johannes Dürrstein měl zcela živou představu, co zákazníci postrádají – atraktivní hodinky špičkové kvality za dostupnou cenu. Tak vznikla „Glashütter Uhrenfabrik Union“ razící heslo: „překrásné hodinky bez zbytečností, které by zbytečně navyšovaly cenu“. Tento nadčasový princip charakterizuje jeho společnost dodnes. Značka Union Glashütte dodržuje svou tradiční koncepci. Každý model je pečlivě sestavené, kalibrované a ručně dokončené dílo přímo v rodném Glashütte.

Precizní rukodělná dílna. Ať už jde o jemné zdobení, drobné úpravy přesnosti nebo pečlivé uchycení, tradiční řemeslné zpracování a moderní technologie jdou v Union Glashütte vždy jdou ruku v ruce.

Dílny Union Glashütte vyrábějí výhradně mechanické hodinky, které umožňují rafinované zpracování tak, aby bylo možné obdivovat funkčnost. Z tohoto důvodu mají hodinky často skleněná pouzdra.

Kolekce výrazně odlišné svým designem

Modely Viro vynikají svou čistotou a hladkými liniemi, Noramis evokuje nadčasová elegance 50. a 60. let. Belisar reprezentuje nápadné a výrazné modely, zatímco klasické modely 1893 bohatě připomínají historii a původní modely značky. Dámské hodinky vyzařují mimořádně vytříbený styl: okouzlující Sirona stírá hranice mezi hodinami a šperky, naopak sportovně-elegantní kolekce Seris oslavuje ženskou důvěru.

Spojení kvalitních hodinek Union Glashütte a krásných aut

V roce 2010 se značka propojila s rally Sachsen Classic ve svém domovském městě. Jako partner také vytvořila speciální edici a aktivně se zúčastnilavytvořením modelu speciální edice. A co víc, aktivně se také účastní rally klasických automobilů jako Silvretta Classic a ADAC Deutschland Klassik - k radosti všech, kteří milují klasická auta a moderní hodinky.

 

 

 

 

O značce

V roce 1900 se značka mohla pochlubit na tu dobu nejkomplikovanějšími kapesními hodinkami světa, které výrobce označoval jako Universaluhr.
 
Za vznikem společnosti Glashütter Uhrenfabrik Union hledejme obchodníka Johannese Dürrsteina, který se pohyboval ve světě hodinářství už od roku 1874, aby v roce 1893 založil firmu v městečku nedaleko Drážďan. Do vínku jí dal především kvalitu, takže v roce 1900 se značka mohla pochlubit na tu dobu nejkomplikovanějšími kapesními hodinkami světa (průměr 51mm), které výrobce označoval jako Universaluhr (60 kamenů). S dlouhou řadou komplikací od věčného kalendáře přes chronograf rattrapante, měsíční fází, až po minutovou repetici.
 

NĚMECKÁ PRECIZNOST & ŠVÝCARSKÁ KVALITA

V novodobé historii Union Glashütte (od roku 2000 je součástí Swatch Group) rovněž nechyběl v nabídce například věčný kalendář. Značka je kombinací švýcarského hodinářství (používá výhradně mechanické strojky ETA: 2892-A2, 2895-7, 2899 a chronografy 7750-1 a 7753) a německé precizní výroby pouzder, ruček... Pro ty používá pouze kvalitní materiály: ocel 316L, titan třídy 2, zlato, safírová sklíčka, diamanty s 57 nebo 58 fazetami.

Tedy kvalita, ale za přiměřenou cenu, jak to dal firmě do vínku samotný zakladatel J. Dürrstein. V nabídce je celkem 7 řad, včetně dvou dámských Seris a Sirona, které samozřejmě rovněž používají mechanické kalibry.

Funkcionality a péče

Technické specifikace  

 • Mechanický strojek U 289X s automatickým nátahem a datem
 • 28 800 virací za hodinu
 • Rezerva chodu: cca 42 hodin

 

 • 1 Hodinová ručka
 • 2 Minutová ručka
 • 3 Vteřinová ručka
 • 4 Datumovka
 • 5 pozice korunky
  • I Poloha v klidu a nátahu
  • II Poloha pro rychlou opravu data
  • III Poloha pro nastavení času se zastavením vteřinovky a změnou data o půlnoci

UŽÍVÁNÍ

Nátah

Korunka je v I. pozici, nevytažená. Manuální nátah je nezbytný v případě, že hodinky nejsou nošeny po delší dobu. Pro restartování pouze párkrát otočte korunku ve směru hodinových ruček nebo  několikrát naklonit hodinky ze strany na stranu. Na obnovení 42hodinové rezervy chodu je potřeba přibližně 65 otočení korunkou (dopředu). Pokud jsou hodinky nošeny, automaticky se natáhnou pokaždé, když pohnete zápěstím.

Upozornění

Přesnost může být ovlivněna způsobem užívání. Korunka nemá omezený počet otočení.

Nastavení času

Korunka v poloze III, vytažená

Opatrně vytáhněte korunku do polohy III; vteřinová ručka (3) se zastaví. Otočte korunku dopředu nebo dozadu do požadovaného času a poté ji zatlačte zpět do pozice I.

Jakmile hodinová ručka mine pozici 12 hodin, je viditelné, zda se jedná o půlnoc (datum se změní) nebo poledne (datum se nezmění).

Důležité: Aby nedošlo k poškození mechanismu, korunka pro model s kalibrem 2896 (Big Date) musí být točená pouze ve směru hodinových ručiček (jednosměrně).

Jak synchronizovat hodinky

Synchronizace vteřinové ručky (3) s oficiálním časem řízeným rádiovým signálem

 (rádio / TV / internet) - vytáhněte korunku do polohy III; vteřinová ručka se zastaví. Po signalizaci zatlačte korunku zpět do klidové polohy I.

Rychlá úprava data

Korunka v poloze II (střední pozice)

Vytáhněte korunku do polohy II, otočte ji dozadu, dokud nebude zobrazené požadované datum, a poté ji zatlačte zpět do polohy I. Během tohoto úkonu budou hodinky stále v provozu, takže nebude nutné znovu nastavovat čas. Manuální nastavení data je potřebné po každém měsíci, který má méně než 31 dní.

 

PÉČE A ÚDRŽBA 

Doporučujeme pravidelné čištění hodinek (kromě kožených řemínků) pomocí měkkého hadříku a vlažné mýdlové vody. Po styku se slanou vodou hodinky opláchněte ve sladké vodě a nechte zcela vysušit.

Ujistěte se, že je neponecháváte na místech vystavených velkým změnám teploty či vlhkosti, na přímém slunci nebo poblíž silných magnetických polí.

Doporučujeme nechat si každé hodinky odborně prohlédnout v intervalu 3 až 4 let autorizovaným servisem. Pro bezchybnou údržbu a zachování plné záruky se vždy prosím obracejte na autorizované prodejny či  zástupce.

Bezpečnostní opatření proti vodě

Hodinky jsou voděodolné, ale v případě poškození nelze vyloučit možnost snížení voděodolných vlastností, aniž byste si to uvědomovali. Neporušenost voděodolnosti doporučujeme kontrolovat během plánovaného servisu.

Důležité: V případě jakékoliv poruchy hodinek se svěřte pouze autorizovanému prodejci nebo či servisu (viz záruka).

 

 

Návody

Pro obsluhu Vašich hodinek si stáhněte odpovídající návod:

 1. Návod identifikujete podle sedmimístného referenčního čísla (například: D001.000) nebo dle kolekce.
 2. Návod stáhnete zde.